Nafiz Abi Hakkın Rahmetine Kavuştu

(Güzel ve tam yerinde bir taziyename)

Aziz, sıddık kardeşlerim!

لِكُلِّ مُصِيبَةٍ اِنَّا لِلّهِ وَاِنَّا اِلَيْهِ رَاجِعُونَ  Ben hem kendimi hem sizi hem Risale-i Nur’u taziye ve merhum Hâfız Ali’yi (ve yakın zamanda vefat eden Nur talebelerini ve hususan Nafiz Durantürk kardeşimizi) ve Denizli mezaristanını tebrik ediyorum. Meyve Risalesi’nin hakikatini ilmelyakîn ile bilen bu kahraman kardeşimiz, aynelyakîn ve hakkalyakîn makamına çıkmak için kabre cesedini bırakıp melekler gibi yıldızlarda, âlem-i ervahta seyahate gitti ve tam vazifesini yapıp terhisle istirahate çekildi.

Cenab-ı Erhamü’r-Râhimîn, Risale-i Nur’un bütün yazılan ve okunan harfleri adedince defter-i a’maline hasenat yazdırsın, âmin! Ve onların sayısınca onun ruhuna rahmetler yağdırsın, âmin! Ve kabrinde Kur’an’ı, Risale-i Nur’u ona şirin ve enis arkadaş eylesin, âmin! Ve Nur Fabrikasına onun yerine on kahramanı ihsan edip çalıştırsın, âmin âmin âmin!

Siz dahi benim gibi dualarınızda onu yâd ediniz. Bin lisan onun lisanı yerine istimal edip o kaybettiği bir hayat ve bir dil yerinde manevî bin hayat kazandı diye rahmet-i İlahiyeden ümitvarız.

Şualar 329

***

image(1)Nafiz Abinin, üniversiteyi bitirdiği ilk yıllarda, ailesi maddeten çok zor durumda imiş… Ama Nafiz Abi vakf-ı hayat için niyetli… Ailesi çok zorlayınca niyetini değiştirip içtimaiyata girmeye karar veriyor.

O gece rüyasında Fahr-i Kâinat Efendimizi (asm) rüyasında görüyor: Rasulullah (asm) onun kaldığı dershaneye geliyor ve pek fazla yüz vermeden dershanede yapılacak hizmetleri yapıyor. Hatta dershane süpürülecek, süpürgeyi Nafiz Abinin elinden alıp kendisi süpürüyor. (Yani, “Kur’an hizmetinin kimseye ihtiyacı yok, kimse olmasa ben yaparım.” der gibi.)

Nafiz Abi heyecanla uyanınca mevzuyu anlayıp her zorluğa Lillah için göğüs gerip bütün gençliğini ve hayatını imana, Kur’ana ve neşr-i envar-ı imaniyeye vakfeder. (rahmetullahi aleyh…)

اَلسَّلاَمُ عَلَيْكُمْ وَ رَحْمَةُ اللّهِ وَ بَرَكَاتُهُ

Allah rahmet etsin. Nafiz Durantürk Abi Kayseri’de hakkın rahmetine iltica etti.

Cenab-ı Hak, makamını cennet, dâr-ı bekadaki Nur talebelerine ders arkadaşı ve bizlere de şefaatcı eylesin. İnşâallah.

Ailesine, Feyzi Abi ve hizmet arkadaşlarına sabr-ı cemîl versin, âmin!

Cenazesi, 15 Temmuz salı öğle namazını müteakiben, Kayseri’den dâr-ı bekaya, nur talebesi ve ehl-i iman kalabalık bir cemaatle, dua ve Rahmetlerle uğurlandı.

image

Benzer yazılar

1 Yorum

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.