Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez Nazım Gökçek Külliyesinde Ders Yaptı

Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Mehmet Görmez hocaefendi dün akşam Gaziantep’te Nazım Gökçek Külliyesinde ders yaptı.

Diyanet işleri başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez hocaefendi 2. Kez Diyanet işleri başkanlığı için süresi 5 yıl daha uzatılınca Anadolu Tevhit Vakfı Başkanı Mehmet Bilgin yanında bir heyetle Ankaraya Başkanı Tebrik etmeye gidiyor. Ve Ankarada DİB makamında 1 saati aşkın verimli bir görüşme yapılıyor.

Bu görüşmenin hitamında heyeti uğurlayan başkan Görmez “inşallah Gaziantebe geldiğimde size bir iade-i ziyarette bulunacağım” diyor. Daha sonra başkanın yurt dışı seyahatleri ve yurt içindeki yoğun programı nedeni ile Gaziantep seyahati ancak dün (Perşembe) nasib oluyor.

Gaziantepte bazı camilerin ibadete açılışlarından sonra Akşam programını Nazım Gökçek külliyesine ayıran Başkan görmez saat 21.00 den saat 22.30 a kadar külliyede kalıyor.

DİB Prof. Dr. Mehmet görmez 3.000 i aşkın kişinin bulunduğu Nazım Gökçek Külliyesinde bir sohbet gerçekleştirmiş, bu sohbette Risale-i Nur ile ilk olarak nasıl tanıştığını, yine Nazım Gökçek Ağabey ile ilk olarak nerede ve nasıl tanıdığını anlattıktan sonra İşarat-ül i’caz dan bir saati aşkın bir ders yapmıştır.

İşarat-ül İ’caz daki “Kur’an nedir Tarifi nasıldır” başlığı altındaki metinden ders yapan Prof. Dr. Mehmet Görmez Saat 22.00 sıralarında külliyeden ayrılmıştır.

Kaynak: Nurdanhaber.com

Video: RisaleHaber

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir