Hüsnü Bayramoğlu Ağabeyin Cenaze proğramı

18-04-2021 Saat 22:30 itibariyle Üstadımız Hz. Bediüzzaman’ın son varisi Hüsnü Bayramoğlu Ağabey Hakk’ın rahmetine vasıl olmuştur. 

Hüsnü Bayramoğlu Ağabeyimizin Cenaze Programı:
20- Nisan Salı günü Öğle Namazını Müteakip Eyüp Sultan Camiinde cenaze namazı kılınacak ve Eyüp Sultan Kabristanında defnedilecektir.


🔴ÖNEMLİ🔴


20 Nisan Salı günü Eyüp Sultan Camiinde öğle namazının akabinde kılınacak cenaze namazından sonra ikindi namazını müteakip sair beldelerde gıyabi cenaze namazı kılınabilir. Bu şekilde hem kalabalık toplanmaların önüne geçer hem tedbirlere riayet etmiş oluruz.

Hüsnü Bayramoğlu Ağabeyimizin cenazesi için devletimizin almış olduğu tedbir kararlarına azami riayet ederek, maske, mesafe ve hijyene dikkat ederek, kargaşa ve kaosa sebebiyet vermeden, izdihama yol açmaktan içtinab edilmesi vazifemizdir.

Hüsnü Bayramoğlu kimdir?

Ağabeyimiz 15 Şubat 1935, Safranbolu doğumludur.

Babası merhum Hıfzı  Ağabey, hem Üstad’ın talebesi hem Afyon Medrese-i Yusufiyesinde hapishane arkadaşıdır.  Annesi Fatma Hanım da Nur hizmetinde muhterem babasını yalnız bırakmamıştır.

Kendisi masum bir yaşta yani yedi yaşında, anne babası ve kardeşiyle ailece bir medrese-i Nuriye olan hanelerinde Nurları yazarak, neşrederek hizmete başlamış, 13 yaşında iken kardeşi Yılmaz Ağabey ile beraber Emirdağ’da Üstad’ı ziyaret etmiş, duasını almış, iltifatına mazhar olmuştur. 15 yaşına geldiğinde Üstad Bediüzzaman Said Nursi hazretleri’nin bizzat hizmetinde bulunmaya başlamış; 1950’den 1960’a kadar, Üstad’ın en yakınında hizmetinde bulunmuş; en son seyahatlerinde ve Urfa yolcuğunda Üstad’a refakat etmiş; vefatı vaktinde de Üstad’ın hizmetini ifa ederek son nefesine kadar yanında bulunmuştur.

Hemen hemen  bütün vasiyetnamelerde ismi geçen ve son vasiyetnamede:

” Şimdi bütün talebelerin fevkinde diyerek değil, benim en yakınımda hizmetimde olup bir derece tam tarz-ı hareketimi bilenler ve yakından görenler içinde, dört beş adamı mutlak vekil yapıyorum. Ben ölsem veya hayatta şuursuz kalsam, Nurlara karşı hizmetimin tarzını bilerek tam yapabilsinler. Şimdilik Tahirî, Sungur, Ceylan, Hüsnü ve bir iki adam daha mutlak vekilim olarak vasiyet ediyorum…” (Emirdağ Lâhikası II, s.233)

diye çok ehemmiyetli mesuliyete muhatab olmuş bir talebesidir.

1952-1953 senelerinde Urfa’da Zübeyr ve Abdullah Ağabeylerle beraber tutuklanmış, oradan da Isparta Hapishanesine sevk edilmişlerdir. Nur Çeşmesi’nin ahirinde  Urfa kahramancıklarının oranın savcılarını susturan müdafaalarıdır başlığı altında diğer ağabeylerle beraber müdafaası neşrolunmuştur.

HAYATININ SON NEFESİNE KADAR HÜSNÜ BAYRAMOĞLU AĞABEY ‘SADAKAT VE KANAAT’ DERSİ VERMİŞTİ!

Cenab-ı Allah, muhterem Hüsnü Bayram Ağabey’e garik-i Rahmet eylesin.

Mekanı cennet olsun. 

Ruhu için El-Fatiha 

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ

اَلْحَمْدُ لِلّٰهِ رَبِّ الْعَالَم۪ينَۙ ﴿٢﴾ اَلرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِۙ ﴿٣﴾ مَالِكِ يَوْمِ الدّ۪ينِۜ ﴿٤﴾ اِيَّاكَ نَعْبُدُ وَاِيَّاكَ نَسْتَع۪ينُۜ ﴿٥﴾ اِهْدِنَا الصِّرَاطَ الْمُسْتَق۪يمَۙ ﴿٦﴾ صِرَاطَ الَّذ۪ينَ اَنْعَمْتَ عَلَيْهِمْۙ غَيْرِ الْمَغْضُوبِ عَلَيْهِمْ وَلَا الضَّٓالّ۪ينَ ﴿٧﴾

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir